Alara Satır

Merhabalar, Academy Universal Yurtdışı Eğitim Danışmanlık vasıtası ile dil eğitimi için Kanada'nın Vancouver şehrini tercih ettim. Ekim ayından Şubat ayına kadar 4 aylık kış döneminde orada bulundum. Kış mevsimi olmasına rağmen yalnızca 1 kez kar yağdı, genel olarak çok yağmurlu bir bölge. Yağmur nedeniyle inanılmaz güzel ormanları, parkları, bahçeleri mevcut. Ben havasının ve şehrin, temiz ve ferah olmasına bayıldım. 

Vancouver 'ı tercih etme nedenlerim arasında öncelikle Kanada 'nın batı yakasında bulunması ve diğer şehirlerinin aksine ılıman bir iklime sahip olmasıydı. Diğer bir sebebim ise çok fazla Türk ile karşılaşmayacağımdan daha hızlı ingilizce öğreneceğimi düşündüm. Bu nedenle Kanada'nın en büyük dil okullarından ILAC'ı tercih ettim. Okul seçimimde ve her konuda bana destek olan Academy Universal Yurtdışı Eğitim Danışmanlığa çok teşekkür ederim. ILAC eğitim kadrosu ve aktiviteler açısından çok başarılı bir okul. Her gün için özenle seçilmiş çok başarılı aktiviteleri mevcut. Vancouver içerisinde, Kanada genelinde ve Seattle için özel turları ve sosyal aktiviteleri bulunuyor. Ben Kanada'ya gitmeden önce okul ile beraber 1 aylık konaklama paketi de almıştım, fakat okulların konaklama ücretleri genelde yüksek oluyor. İnternet sitelerinden kiralık oda bulmanız çok kolay. Ailelerin müstakil evleri mevcut ve bir katını öğrenciler için ayırıyorlar. Farklı ülkelerden öğrenciler ile beraber daha uygun ücrete konaklama imkanınız oluyor. 

Vancouver 'a gitmeyi düşünenler için belirtmek isterim; Kanada 'nın en sıcak bölgesi olduğu için şehir merkezinde birçok evsiz ile karşılaşabilirsiniz. Gözlemlediğim kadarıyla zararsız insanlar. 

Son olarak gitmeyi düşünen arkadaşlara tavsiyem, kesinlikle Türkçe konuşacağınız bir ortamda bulunmayın. Farklı ülkelerden insanlarla arkadaşlık kurun. Bu arada Kanada'daki insanların ingilizceleri çok güzel.Ağır aksanları yok herkesi gayet rahat anlayabilirsiniz.Ve en önemlisi gerçekten çok kibar insanlar, çok fazla "teşekkür" ediyorlar ve "özür" diliyorlar :)  

https://www.instagram.com/p/BfQBI0oFlkS/?hl=ml&taken-by=academyuniversalcom​

 

BİLGİ FORMU (Her Türlü Soru ve Öneriniz İçin Bize Ulaşın)
 
DİL OKULLARI
ÜNİVERSİTELER
BAŞARI HİKAYELERİMİZ
REFERANSLARIMIZ
OKUMADAN YURTDIŞINA GİTMEYİN

YURTDIŞI EĞİTİM HABERLERİ

ÜCRETSİZ BİLGİ İSTEYİN
WHATSAPP'TAN SORUN