Amerika'da Yüksek Lisans

Amerika’da yüksek lisans eğitimi 2 yıl sürer ve bu programı başarıyla tamamladığınızda “Master’s Degree “ derecesi alırsınız. Yüksek lisansa girişte bütün üniversiteler lisans not ortalamasına bakmamakla birlikte genellikle 2.50’nin üzerinde bir not ortalamasıyla şansınız daha da artar. Yüksek lisans eğitiminde not ortalaması tek kriter değildir. Amerika’da bazı üniversitelerin yüksek lisans programlarına kabul edilebilmeniz için GRE sınavına girmeniz gerekir. Bu sınav Türkiye’deki ALES sınavına çok benzer. Genellikle zorlanılan bölüm, sözel bölümdür, ancak sıkı bir çalışmayla bu sınavı vermek çok da zor değildir. Kimi üniversiteler adaylarda GMAT, LSAT gibi sınav sonuçlarını da isteyebilirler. Ayrıca üniversitede ders aldığınız öğretim üyelerinden alacağınız referanslar, akademik başarı geçmişiniz gibi kriterler de okullara kabul edilmenizde önemli rol oynar.

Amerika’da çok fazla üniversite olmasına rağmen tüm dünyadan buraya başvurular çok fazla olduğundan çok fazla kişiyle bir rekabet içerisinde olacağınızı unutmayın. Burada bir diğer önemli nokta ise yüksek lisans eğitimi için hangi bölümü nasıl seçeceğinizi bilmenizdir. Bu konuda danışmanlarımız sizlere yardımcı olacaktır.

Amerika’da yüksek lisans yapmak için dil seviyesi de oldukça önemli bir kriterdir. Hemen hepsi TOEFL skoru kabul ederken birçoğu IELTS sınav sonucunu da kabul etmektedir. Hatta kimi dil okullarının birçok üniversiteyle anlaşması vardır, bu okullardan birinde dil eğitimi alıp belli bir seviyeyi başarıyla bitirdiğinizde TOEFL sınavından muaf tutulabiliyorsunuz. Bu okullarla ilgili bilgi almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.

BİLGİ FORMU (Her Türlü Soru ve Öneriniz İçin Bize Ulaşın)
 
DİL OKULLARI
ÜNİVERSİTELER
BAŞARI HİKAYELERİMİZ
REFERANSLARIMIZ
OKUMADAN YURTDIŞINA GİTMEYİN

YURTDIŞI EĞİTİM HABERLERİ

ÜCRETSİZ BİLGİ İSTEYİN
WHATSAPP'TAN SORUN