Amerika'da Dil Okulu

Genel Bilgiler

Kuzey Amerika kıtasında yer alan Amerika Birleşik Devletleri, çok yeni bir tarihe sahip olmasına rağmen, ekonomik, siyasal ve sosyal bakımdan dünyanın en gelişmiş ülkelerinden biridir. Öyle ki bugün eğitim ve teknoloji alanlarında tüm dünyaya yön veren ve öncülük eden Amerika farklı kültürlere de ev sahipliği yapan kozmopolit bir ülkedir. Geniş bir coğrafyaya yayılmış olan Amerika 50 farklı eyaletten oluşur ve başkanlık sistemi ile yönetilir. Coğrafi konumu nedeniyle ülke içerisinde bölgeler arası saat ve iklim farklılıkları görülür. Güney kesimler daha sıcakken kuzeye doğru çıktıkça daha ılıman yer yer soğuk bölgeler bulunmaktadır. Amerika’nın sınır komşuları Kanada ve Meksika, başkenti ise Washington D.C.’dir.

.

Amerika’da Yaşam

Yurtdışında dil eğitimi denildiğinde akla gelen ilk ülkelerden biri Amerika’dır. Gerek nitelikli dil okulları gerekse köklü akademik kurumları sayesinde Amerika, eğitim sektörünün öncülerindendir. Amerika’da dil eğitimi almayı planlayan öğrenciler için oradaki eğitim imkanları kadar yaşam standartları da önemlidir. Ekonomik, sosyal ve kültürel anlamda oldukça çeşitli bir yapıya sahip olan Amerika eğitim için gelen öğrencilere farklı deneyimler kazandırmaktadır.

Amerika'da 50 farklı eyalet bulunmaktadır. Her bir eyalet kendi içerisinde farklı şehirlerden oluşmaktadır. Şehirlerin coğrafi konumu ile politik ve eğitim çevrelerine olan uzaklığı sosyal, kültürel ve ekonomik hayatı etkilemektedir. Okyanus kıyısında ve ılıman iklim kuşağında yer alan California Eyaletinde deniz, kum, güneş, tatil ve eğitim ön plandadır. Bu yüzden Los Angeles’ta dil eğitimi almak isteyen veya San Francisco’da dil okuluna gitmek isteyen bir öğrenci için California Eyaleti hem tatil hem de eğitim ve kültür merkezi olacaktır. Benzer bir şekilde Amerika’da dil eğitimi sonrası akademik eğitim hayatına devam etmek isteyen öğrenciler içinse Boston en ideal lokasyon olarak karşımıza çıkmaktadır. Dünyanın en prestijli üniversiteleri olan MIT ve Harvard Üniversitesi’ne ev sahipliği yapan Boston, Amerika’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için sıklıkla tercih edilmektedir. Öğrenci şehri olması dolayısıyla farklı kültürlerin bir arada bulunduğu ve genç nüfusun fazla olduğu Boston Amerika’nın en dinamik lokasyonlarından biridir.

Dünyanın en büyük ve dinamik metropollerinden biri olan New York yılın her dönemi hareketli ve canlıdır. İş dünyası ve eğitim sektörünün gözbebeği olarak New York, çok kültürlü modern şehir yapısına ve gelişmiş ulaşım ağına sahiptir. Bu yüzden gerek turizm ve iş gerekse Amerika’da dil eğitimi düşünen öğrenciler için en çok tercih edilen şehirlerden biridir.

Amerika’da Dil Okulu

Günlük hayatta ve iş dünyasında büyük bir yere sahip olan İngilizcenin önemli her geçen gün artmaktadır. Hatta bu önem özellikle son zamanlarda bir zorunluluk haline gelmiştir. Bu yüzden Türkiye’de dil öğrenemeyen veya temel İngilizce bilgisini ilerletmek isteyen binlerce öğrenci her yıl yurtdışına giderek İngilizce öğrenmeye çalışmaktadır. Bu ülkelerden biri de hiç şüphesiz Amerika’dır.

Türkiye’den farklı olarak Amerika’da dil eğitimi almak öğrencilere daha doğru telaffuz, daha etkili öğrenme ve daha nitelikli dilbilgisi sunmaktadır. Bu yüzdendir ki Amerika’da dil okuluna gidip eğitim almış bir öğrenci döndüğünde kendine güvenen, İngilizce sorununu halletmiş ve önündeki engelleri kaldırmış olmanın haklı gururunu yaşamaktadır.

Amerika’da İngilizce eğitimi almak isteyen öğrenciler için farklı lokasyon ve kurs seçenekleri bulunmaktadır. Öğrenciler kendi beklenti ve ihtiyaçları doğrultusunda diledikleri lokasyonda diledikleri programa katılabilirler. Kurslar genel olarak Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, TOEFL ve IELTS Hazırlık, İş İngilizcesi gibi farklı ihtiyaçlara hitap edebilecek şekildedir.

16 veya 18 yaşından büyükler için yetişkin kursları olduğu gibi 16 veya 18 yaşından küçükler için yaz okulları da bulunmaktadır. Amerika’da yaz okulu için en çok tercih edilen şehirler San Francisco, San Diego, Los Angeles ve New York’tur.

Amerika’da dil eğitimi alan öğrenciler için okulların sundukları farklı konaklama seçenekleri bulunmaktadır. Yetişkinler için aile yanı konaklama, yurt ve apart daireler, çocuklar içinse kampüs alanı içerisinde öğrenci yurtları ve aile yanı konaklama seçenekleri bulunmaktadır. Bu konaklama seçeneklerinin her biri okulların güvencesinde olup öğrenci referansları ile memnuniyet oranları onaylanmıştır.

Neden Amerika?

Eğitim alanında dünyanın en öncü ülkelerinden biri olan Amerika her yıl binlerce öğrencinin dil eğitim için tercih ettiği lokasyonlardan biridir. Çok kültürlü yapısı, modern şehir yaşantısı ve her beklentiye cevap verecek kurs programları ile Amerika’da dil eğitimi almak öğrencilere farklı deneyimler ve kazanımlar sağlamaktadır.

 

         Peki Amerika’da dil eğitimi almanın avantajları nelerdir?

  • Teknolojinin tüm imkanlarından yararlanan en kaliteli dil okullarında İngilizce eğitimi alırsınız.
  • Dünyanın en gelişmiş ülkelerinden birinde dil eğitimi almak size eğitimin yanı sıra kültürel ve sosyal anlamda da farklı deneyimler sunacaktır.  
  • Amerika’daki bazı üniversitelerin kampüslerinde dil eğitimi almak sizi farklı öğrencilerle tanışarak sosyalleşmenizi sağlayabilir.
     
  • Amerika’da dil eğitimi alırken aile yanı konaklama ile farklı bir kültürün aile yapısını deneyimleyerek tanıyabilir, yurtlarda ve öğrenci dairelerinde ise farklı coğrafyalardan gelen öğrencilerle tanışıp kaynaşabilirsiniz.
  • Amerika’daki bazı dil okullarının üniversite ve kolejlerle anlaşması vardır. Dil okulunda tamamlayacağınız eğitim sonrasında herhangi bir sınava girmeden üniversite eğitimine devam etme şansı yakalayabilirsiniz.
  •  Amerika’da hava ulaşımı oldukça ekonomiktir. Böylece Amerika’nın uzak mesafelerini kısa süreler içinde ziyaret etme fırsatı bulursunuz.

 

Amerika’da En Çok Tercih Edilen Şehirler

New York
Sahip olduğu iş imkanları ve farklı eğitim olanakları sayesinde Amerika’nın en çok göçmen alan şehirlerinden biri olan New York, çok kültürlü ve kozmopolit bir yapıya sahiptir. Sahip olduğu yerli ve göçmen nüfus göz önünde bulundurulduğunda Amerika’nın en hareketli şehri olan New Yok iş ve eğitim dünyası kadar moda ve sanatın da merkezidir. Sergilerin, sanat galerilerinin, kültürel etkinliklerin ve gösterilerin ev sahibi olarak New York teknoloji ve kültürel zenginlikleri bir arada bulunduran ender şehirlerden biridir. New York, şehir içi ulaşımın son derece gelişmiş olduğu bir yapıya sahiptir. Özellikle New York metrosu şehir içi ulaşım ağının en önemli olanıdır.

 

Boston
Boston, Masssachusetts eyaletinin başkenti ve en dinamik şehirlerinden biridir. Dünyanın en prestijli üniversiteleri olan MIT ve Harvard Üniversitelerine ev sahipliği yapmaktadır. Nitelikli kolej ve üniversitelerin bulunması Boston’ı önemli bir eğitim şehri yapmaktadır. Öyle ki bugün Boston’da dünyanın en saygın ve popüler dil okulları bulunmaktadır. Boston’da üniversite ve dil okullarının bulunması uluslararası öğrenci nüfusunu artırmaktadır. Bu yüzden özellikle Amerika’da dil eğitimi alan öğrenciler sırf farklı kültürlerden öğrencilerle tanışmak ve arkadaşlık kurarak pratik yapmak için Boston’ı tercih etmektedir.

 

Los Angeles
Los Angeles, Amerika’nın en kalabalık ve kozmopolit şehirlerinden biridir ve California eyaletinde yer almaktadır. Los Angeles okyanus kıyısında yer aldığı için ılıman bir iklime sahiptir. İklimin ılıman olması şehrin turizm aurasını artırmaktadır. Amerika’nın en batı bölgesi ile arasında 3 saatlik saat farkı bulunan Los Angeles sinema ve film sektörünün de kalbidir. Öyle ki Hollywood Los Angeles’ta yer almaktadır. Büyük yapım şirketlerinin başkenti Los Angeles’ta Paramount Pictures, 20th Century Fox ve Universal Pictures gibi büyük ve köklü yapım şirketleri bulunmaktadır. Dünyanın en iyi üniversitelerinden biri olan California State Üniversitesi Los Angeles’ta bulunmaktadır. Hem üniversite hem de dil eğitimi için öğrencilerin en çok tercih ettiği şehirlerden biri olan Los Angeles öğrenciler için hem bir eğitim yuvası hem de turizm cennetidir.

 

San Francisco
California eyaletinin en kalabalık ve enerjik şehirlerinden biri de San Francisco’dur. Dünyanın en önemli yapılarından biri olan Golden Gate Köprüsü, eski Alcatraz Hapishanesi ve Çin Mahallesi (Chinatown) gibi yapılarıyla dünyanın her noktasından turistlerin uğrak adresidir. Mimari yapıları ve şehir yaşantısı dışında eğitim sektörünün de etkin olduğu San Francisco’da her yıl binlerce öğrenci dil eğitimi almaktadır. İkliminin ılıman olması, beyaz kumsalları ve nitelikli şehir yaşantısı ile San Francisco Amerika’nın en nezih şehirlerinden biridir.

 

Washington DC
Washington DC, ABD’nin başkentidir. Kolombiya bölgesine bağlı bir şehirdir ve herhangi bir eyalete bağlı değildir. Özellikle Amerika Birleşik Devletleri’nin kuruluşu ile ilgili olarak görülmeye değer birçok tarihi binalara ve müzelere ev sahipliği yapmaktadır. Amerika’nın başkenti olmasından dolayısıyla resmi devlet dairelerinin çoğu Washington DC ‘de bulunmaktadır. Amerika’nın diğer kozmopolit şehirlerinde olduğu gibi Washington DC’da da insanlar ne kadar yoğun iş temposuna sahip olurlarsa olsunlar son derece sıcakkanlıdırlar. Bu yüzden sosyalleşme ve İngilizce pratiği konusunda asla sıkıntı yaşamazsınız. Washington DC sahip olduğu tüm bu özellikler dolayısıyla dil eğitimi açısından yabancı öğrenciler için oldukça ideal bir seçenektir.

 

 

BİLGİ FORMU (Her Türlü Soru ve Öneriniz İçin Bize Ulaşın)
 
DİL OKULLARI
ÜNİVERSİTELER
BAŞARI HİKAYELERİMİZ
REFERANSLARIMIZ
OKUMADAN YURTDIŞINA GİTMEYİN

YURTDIŞI EĞİTİM HABERLERİ

ÜCRETSİZ BİLGİ İSTEYİN
WHATSAPP'TAN SORUN