Brighton’da Yaz Okulu

İngiltere’nin en büyüleyici şehirlerinden biri olan Brighton, tarih, kültür ve eğitim anlamında adından her dönem bahsettirmeyi başarabilmiş bir lokasyondur. 16. yüzyıldan kalma tarihi binaları ve kiliseleri ile kendinizi Orta Çağ’da hissedeceğiniz Brighton, İngiltere’nin en eski ve nitelikli üniversitelerine de ev sahipliği yapmaktadır.

Küçük ve şirin bir tatil şehri olan Brighton, uzun sahilleri, altın rengi plajları ve tertemiz havası ile gelen herkesi büyülemektedir. Londra’ya tren ile 60 dakika uzaklıkta olan Brighton ‘Deniz Kenarındaki Londra’ olarak anılmaktadır. Hem Londra’ya çok yakındır hem de eğitim ile yaşam masrafları Londra’dan çok daha ekonomiktir.

Tipik bir tatil ve eğitim şehri olan Brighton hem yetişkinler hem de çocuklar tarafından dil eğitimi için sıklıkla tercih edilmektedir. Özellikle çocuklara yönelik yaz okulları son zamanların en dikkat çeken mekanları haline geldi. Çocuklara yönelik hem İngilizce eğitiminin verildiği hem de sosyal etkinliklerin düzenlendiği yaz okulları 3 aylık tatili verimli bir şekilde değerlendirmek isteyenler için adeta biçilmiş bir kaftandır.

Brighton’da yaz okuluna katılınabilecek çok sayıda alternatif bulunurken bu okullardan bazıları şu şekildedir;

- EC (English Language Centres) Dil Okulu: Brighton Ovingdean Hall College kampüsünde gerçekleşen EC Yaz Okulu eğitimleri, Brighton şehir merkezine 10 dakikalık yürüme mesafesindedir. Minimum 13 maksimum 17 yaşındaki kursiyerlerin katılabildiği EC Dil Okulu öğrencilere konaklama imkanı da sunmaktadır. Kampüs alanı içerisindeki yurtlarda konaklayan öğrenciler, sabah, öğle ve akşam yemek ihtiyaçlarını da bu yurtlarda karşılamaktadırlar. Hafta içi derslerden sonra her gün sosyal etkinlikler bulunmakta, bazı akşamlar da ekstra etkinlikler düzenlenmektedir.

- Stafford House Dil Okulu: Sahile 2, şehir merkezine 10 dakikalık yürüme mesafesinde olan Stafford House Dil Okulunu Yaz kursu, oldukça stratejik bir lokasyonda bulunmaktadır. Haftada 15 saat İngilizce dersi alan öğrenciler, 1 tam gün etkinliği bir de yarım gün etkinliği ile sosyalleşme imkanı bulmaktadırlar. İngilizce dersleri ve gündüz sosyal etkinlikler dışında haftada iki gün de akşam etkinliği düzenlenmektedir. Yaz okulu süresince aile yanında tam pansiyon konaklayacak olan öğrenciler, veli ve öğrencilerin referansı ve memnuniyet anketi sonucu seçilmiş özel ailelerin yanında kalmaktadırlar.

Sizler de çocuklarınız yaz tatili gibi uzunca bir dönemi verimli ve etkili bir şekilde geçirsinler, dil öğrenirken yeni bir kültürü de deneyimleyerek tanısınlar istiyorsanız bir an önce bizlerle irtibata geçiniz...

BİLGİ FORMU (Her Türlü Soru ve Öneriniz İçin Bize Ulaşın)
 
DİL OKULLARI
ÜNİVERSİTELER
BAŞARI HİKAYELERİMİZ
REFERANSLARIMIZ
OKUMADAN YURTDIŞINA GİTMEYİN

YURTDIŞI EĞİTİM HABERLERİ

ÜCRETSİZ BİLGİ İSTEYİN
WHATSAPP'TAN SORUN