Çin'de Dil Okulu

Son zamanlarda çok sayıda öğrenci tek dil bilmek konusunda kendisini eksik görmekte, değişen düzen yeni beceri ve donanımları gerekli kılmaktadır. Durum böyle olunca da artık bireyler, rekabet ortamında kendilerini ön plana çıkarmayı istemekte ve kendilerine tutunacak yeni dallar aramaktadırlar.

Yeni arayışlar, ekonomik ve ticari döngü, siyasal ve sosyal düzen göz önüne alındığında son zamanlarda farklı arayışlardaki birçok kişinin Çin diline yöneldiğiniz görebilirsiniz.

Çin’in uzun zamandır eğitime vermiş olduğu önem ve eğitime yapmış olduğu yatırımlar, bu ülkedeki dil eğitimlerini ön plana çıkarmaktadır.

Neden Çince Öğrenmeliyim?

 • Çince, İngilizcenin ardından dünyada en çok konuşulan ikinci dildir. Bu hali ile küresel bir dil haline gelmiştir. İş ve sosyal hayat için önemli bir gereklilik olmuştur.

   

 • Dünyanın en önemli ihracatçısı olarak gösterilen Çin, ekonomi ve ticaretin merkezidir. Bu sebeple özellikle iş çevrelerince Çince oldukça önemlidir.

   

 • Türkiye’yi göz önüne bulundurduğumuzda, teknolojiden gıdaya, tekstilden ham maddeye birçok ürünün ithalatı Çin’den sağlanmaktadır. Çin ile çok sistematik ve uzun süreli ekonomik ilişkilerimiz vardır. Fakat şu an Türkiye’de Çince bilen kişi sayısı oldukça azdır. İki ülke arasındaki ticari bağlar göz önünde bulundurduğumuzda Çincenin çok gerekli ve önemli olduğunu görebiliriz.

   

 • Çin’in dünya ekonomisindeki önemi her geçen gün artmaktadır. Çin’in ekonomi ve ticaretteki gücü arttıkça Çince daha da gerekli olmaya başlamıştır. Yaklaşık 10-15 sene içerisinde Çince bilen birçok kişi, iş dünyasında kıymetli ve biricik konumda olacaktır.

   

 • Çince eğitim alabileceğiniz dil okullarının büyük kısmı Pekin, Şanghay, Xiamen, Nanjing gibi büyük ve hareketli şehirlerdedir.

   

 • Çin’de sosyal yaşam oldukça uygundur. Yeme, içme, barınma gibi tüm temel yaşam ihtiyaçlarınızı aylık ortalama 400-500 Dolar ile sağlayabilirsiniz.

   

 • Çin’de dil okulu eğitimi veren üniversiteler de bulunmaktadır ve bu üniversitelerden bir kısmı dünyanın en iyi 500 üniversitesi arasına girmiş, akademik anlamda donanımlı ve başarılı üniversitelerdir.

   

 • Çin her yıl yaklaşık 300 bin yabancı öğrenciyi ülkesinde ağırlamaktadır. Uluslararası öğrenci sayısının fazla oluşu, farklı kültür ve diller ile temas kurmanızı sağlayacaktır.

   

 • Çin’de tamamlayacağınız dil okulu eğitimi sonrası ticaret ve finans alanlarında Türkiye’de rahatlıkla iş bulabilir, yükselme şansı yakalayabilirsiniz.

   

 • Avrupa’daki dil okulları ile kıyaslandığında Çin’deki dil okulları çok daha ekonomiktir. Maddi olarak sizi sarsmayacaktır.

BEIJING (Pekin)'de Çince Eğitimi

Pekin, Çin’in en kalabalık şehirlerden biri aynı zamanda başkentidir. Hatta 17,550,000’luk nüfusu sayesinde Pekin, dünyanın en kalabalık başkenti olma özelliğine sahiptir.

Nemli karasal iklimin bulunduğu Pekin’de yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçer. Ama yine de her mevsim hareketli ve enerjik bir şehirdir.

Pekin’de ulaşım ağları oldukça gelişmiştir. Her gün 10 milyondan fazla yolcunun taşınmış olduğu metro hattı ile, otobüs hattı şehrin tüm yoğunluğunu azaltmaktadır. Havaalanının da bulunduğu Pekin’de, havaalanından şehir merkezine ring servisler bulunmaktadır.

Çin denince akla ilk gelen pirinçtir. Çinliler pirinç ile çok çeşitli yemekler yapmakta, farklı tat, koku ve şekillerde yiyeceklerle mutfaklarını zenginleştirmektedirler.

Pekin’de çok sayıda üniversite ve dil okulu bulunmaktadır. Bu okulların hemen hemen hepsi akademik açıdan donanımlı ve başarılıdır. Kendi ülkelerinden Çince öğrenmek için Pekin’e gelen yüzlerce yabancı öğrenci, bu okullarda dil eğitimi almaktadır. Bu okullardan en gözdeleri;

 • Sprachcaffe Dil Okulu

 • Mandarin House Dil Okulu

 • Eurocentres Dil Okulu

SHANGHAI (Şangay)'da Çince Eğitimi

Şanghay Çin’in en büyük kentidir. Seneler önce küçük bir liman kasabası olan Şanghay, teknoloji ve sanayi alanında gelişmelerle birlikte dünyanın en önemli metropollerinden biri haline gelmiştir. Büyük okyanusa kıyısının olması, eğitim ve teknolojiyi çok etkin kullanması ve doğal yaşama önem vermesi sebebiyle şimdilerde dünyanın en öneli liman kentlerinden biridir.

Şehir içi ulaşımın son derece gelişmiş olduğu Şanghay’da, metro, otobüs ve taksiler sıklıkla tercih edilmektedir. Son dönemdeki ticari hacmi ve iş dünyasındaki konumu itibari ile gökdelenler şehri olarak bilinen ve her geçen gün biraz daha büyüyen Şanghay iş dünyasının merkezi, ticaretin kalbidir.

Çin’in en büyük kenti olma özelliğine sahip Şanghay’a her yıl yüzlerce öğrenci dil öğrenmek için gelmektedir. Yabancı öğrencilerin dil eğitimi için en çok tercih ettiği dil okulları

 • Mandarin House Dil Okulu

 • Sprachcaffe Dil Okulu

GUANGZHOU (Guanco)'da Çince Eğitimi

Guangzhou kenti, Çin’in en büyük şehirlerinden biridir. 14 milyona yakın nüfusu ile oldukça kalabalık ve hareketlidir. Pekin ve Şanghay’ın ardından Çin’in en büyük üçüncü şehri olma özelliğine sahiptir.

Çin’in en önemli fuarlarından biri olan Kanton Fuarı’na ev sahipliği yapan Guangzhou, fuarın etkin olduğu ilkbahar ve sonbahar döneminde oldukça kalabalık ve hareketlidir. Guangzhou’da nemli tropikal iklim hakimdir. Yaz ayları oldukça sıcak ve nemli, kış ayları ise ılık ve yağışlı geçer. Bu sebeple genelde turistler bu şehre bahar aylarında giderler.

Guangzhou şehri, Çin’in diğer şehirlerinin de olduğu gibi gelişmiş bir ulaşım ağına sahiptir. Metro, otobüs, taksi gibi ulaşım araçlarının yanı sıra bisiklet de kullanılmaktadır. Konumu ve büyüklüğü itibarı ile her yıl çok sayıda yabancı öğrenci Çince öğrenmek için şehri tercih etmektedir.

Guangzhou’da Çince eğitimler ya özel kurslarda ya da üniversitelerde verilmektedir. Ancak eğitim kalitesi ve akademik başarı düzeyini düşündüğünüzde üniversitede verilen dil eğitimleri kurslara göre daha niteliklidir.

Dil eğitimi alabileceğiniz bazı üniversiteler şu şekildedir;

 • Guangdong University of Foreign Studies

 • Sun Yat-sen University

 • South China University of Technology

 • Jinan University

XİAMEN (Şiamen)'de Çince Eğitimi

Xiamen, bir sahil şehridir. Denize kıyısı olduğu için balıkçılık ve denizcilik oldukça gelişmiştir. Bu şehir aynı zamanda ‘Amoy’ olarak bilinmektedir. Nemli tropikal muson iklimlerinin görüldüğü şehirde, yazlar sıcak ve nemli, kışlar ise soğuk geçer. Sahil kesimindeki palmiye ağaçları sayesinde Xiamen, İzmir şehrini andırmaktadır.

Şehrin ekonomik ve ticari hacmi oldukça fazladır. Dünyanın en büyük gözlük ihracatçısı olması, yerli ve yabancı birçok iş adamının dikkatini Xiamen’e çekmektedir. Durum böyle olunca da şehirde hareketlilik ve enerji eksik olmamaktadır.

Dil okulu ve üniversite öğrencileri de sıklıkla Xiamen şehrinde eğitim almayı tercih etmektedirler. Öğrenciler tarafından Xiamen’de en çok tercih edilen okullar şu şekildedir;

 • Xiamen Üniversitesi Mandarin Dil Okulları

NANJING'de Çince Eğitimi

Nanjing , Çin Halk Cumhuriyeti’nin kültürel geçmişi ve geleceği açısından çok önemli olan bir şehirdir. Çünkü köklü tarihi süresinde defalarca Çin’in başkenti olmuş, birçok kültür ve geleneğe ev sahipliği yapmıştır. Nanjing şehrinin günümüzde önemli kılan ise, önemli bir ticaret şehri olmasıdır. Şangay’ın ardından, Doğu Çin bölgesinin en büyük ikinci ticaret bölgesidir. Durum böyle olunca da, yerli yabancı pek çok yatırımcı şehri hareketlendirmektedir.

Ticaret ve ekonominin gelişmiş olması, şehirdeki inşaat sektörünü de etkilemiştir. Özellikle son zamanlarda oldukça fazla yapılan gökdelenler, şehrin değişen mimari yüzünü gözler önüne sermektedir. Nanjing şehri genel olarak ılıman bir iklime sahiptir. Yazlar sıcak ve kurak geçerken, kış ayları aşırı soğuk geçmez.

Nanjing şehri de, ılımlı iklimi ve hareketli sosyal hayatı sayesinde Çince öğrenmek isteyen birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.

 • Nanjing Üniversitesi Dil Okulu

BİLGİ FORMU (Her Türlü Soru ve Öneriniz İçin Bize Ulaşın)
 
DİL OKULLARI
ÜNİVERSİTELER
BAŞARI HİKAYELERİMİZ
REFERANSLARIMIZ
OKUMADAN YURTDIŞINA GİTMEYİN

YURTDIŞI EĞİTİM HABERLERİ

ÜCRETSİZ BİLGİ İSTEYİN
WHATSAPP'TAN SORUN