Genel Bilgiler

Güney Afrika Cumhuriyeti’nin başkentlerinden biri olan Cape Town, Güney Afrika’nın güneybatısında yer alır. 4 mevsim yaz yaşanır ve bozulmamış doğa güzellikleriyle doludur. Bu sebeple turistik seyahatler yapmayı sevenlerin en gözde mekânlarından biridir. Cape Town ayrıca ülkenin en kalabalık şehirlerinden biridir. Eski İngiliz sömürgesi olan Güney Afrika’da 70 kadar dil konuşulmakla birlikte anadil İngilizcedir. Dolayısıyla herkes İngilizce konuşabilir. Ülkede İngilizce konuşulduğu için de dil kursları kendilerine burada da yer bulmuşlardır.

1 aya kadarki kalışlar için Türkiye’den vize istemeyen Güney Afrika’ya 1 aya kadar vizesiz dil eğitimi için gidebilirsiniz. Bu arada dil öğrenirken aynı zamanda bu muhteşem güzellikteki ülkeyi gezmiş olursunuz. Cape Town’da sene boyunca sıcak bir hava hakim olduğu için sene içerisinde istediğiniz zaman dil eğitimine gidebilirsiniz.

Şehir, Hint Okyanusuyla Atlas Okyanusunu birbirinden ayıran Ümit Burnu’nun kıyısındadır. bu özelliği, Cape Town’ın çok fazla turist çekme sebeplerinden sadece biridir. Bunun yanında muhteşem manzaralarıyla ve doğasıyla birçok değişik aktiviteye ev sahipliği yapar.

Sosyal Yaşam

Cape Town, Güney Afrika Cumhuriyetinin en kalabalık şehirlerinden biridir. Dolayısıyla hareketli bir sosyal yaşama sahiptir. İklim ve doğasıyla da birçok yerden turist çekmesi sebebiyle halkı yabancılara karşı oldukça misafirperverdir. Burada daha önce sadece televizyonlarda görme fırsatını bulduğunuz çeşitli hayvanları yakından görebilirsiniz. Bu bakımdan bir yaşam deneyimi olarak herkesin hayatında hoş anılar bırakacak bir seyahat yapmış olursunuz.

Cape Town’da yaşam oldukça ucuzdur. Konaklama maliyetleri İngilizce dil eğitimi veren diğer ülkelere nazaran çok daha ekonomiktir diyebiliriz. Şehir, kalabalık ve bir o kadar düzenli bir şehir olduğundan bir yerden başka bir yere giderken ulaşım araçları konusunda sıkıntı yaşamazsınız.  Büyük oranda bir turizm şehri olması dolayısıyla hem gezilip görülecek çok yeri hem de çok renkli bir gece hayatı vardır.

BİLGİ FORMU (Her Türlü Soru ve Öneriniz İçin Bize Ulaşın)
 
DİL OKULLARI
ÜNİVERSİTELER
BAŞARI HİKAYELERİMİZ
REFERANSLARIMIZ
OKUMADAN YURTDIŞINA GİTMEYİN

YURTDIŞI EĞİTİM HABERLERİ

ÜCRETSİZ BİLGİ İSTEYİN
WHATSAPP'TAN SORUN