Hiçbir Sınav Şartı Olmadan Yurtdışında Üniversite Eğitimi Almak Mümkün mü?

Doğru tercih edilmiş nitelikli bir üniversitede lisans eğitimi, hayatınızın tüm geri kalan kısmını şekillendirip sizlerin geleceğini tayin etmektedir. Yapacağınız işte alacağınız haz, kazanacağınız maaş, hayat standartlarınız, kültürel donanımınız ve yapacağınız daha birçok tercih…

Başarılı, donanımlı, bilgili ve kültürlü olmak, nitelikli bir üniversitede kaliteli eğitimi almak ve kariyer basamaklarını emin adımlarla tırmanmak her gencin hayalidir. Peki bunları yaparken yeni bir dil ve kültür de öğrenme şansınız var üstelik sizden YGS ve LYS gibi korkulu rüyanız haline gelen sınavlara da girmenize gerek yok deseydik tepkiniz ne olurdu?

Makedonya, Sırbistan, Bulgaristan, Romanya gibi Avrupa’nın göbeğindeki Balkan ülkelerinde eğitim almak için lise mezunu olmanız yeterlidir. Bu ülkelerdeki üniversiteler sizden YGS veya LYS gibi üniversite sınav puanlarınızı, lise derslerinizdeki başarılarınızı ya da uluslararası sınavlarda önemli skorlarınızı önemsememektedirler.

Talep ettiğiniz her bölümü Balkan ülkelerinde sınavsız okuyabilir, mezuniyetiniz sonrasında ise Türkiye’de YÖK’ten denklik alabilirsiniz. Yaşam şartlarının Türkiye ile kıyaslandığında çok daha uygun olduğu bu ülkeler, yaşam şekli ve kültür olarak Türkiye ile birçok noktada benzerlik gösterirler. Çünkü bu ülkeler senelerce Osmanlı’nın hüküm sürmüş olduğu eski Türk topraklarıdır.

Sanıldığının aksine ücretleri oldukça makul olan Balkan ülkeleri üniversiteleri, eğitiminin dışında sizlere sınırsız sosyal ortam yaratmaktadır. Nitelikli akademik kadroları, geniş kampüs alanları, her türden kitaba erişebileceğiniz devasa kampüs kütüphaneleri ile her biri sizi hayata hazırlamaktadır.

YÖK tarafından tanınan ve denklik sağlanan bu üniversitelerde eğitim alıp, kariyer basamaklarını hızlı ve emin adımlarla tırmanmak istemez misiniz?

 

BİLGİ FORMU (Her Türlü Soru ve Öneriniz İçin Bize Ulaşın)
 
DİL OKULLARI
ÜNİVERSİTELER
BAŞARI HİKAYELERİMİZ
REFERANSLARIMIZ
OKUMADAN YURTDIŞINA GİTMEYİN

YURTDIŞI EĞİTİM HABERLERİ

ÜCRETSİZ BİLGİ İSTEYİN
WHATSAPP'TAN SORUN