Neden Almanya’da Üniversite Eğitimi Almalıyım?

Almanya, Avrupa’nın en stratejik noktasında konumlanmış, teknoloji, sanayi, eğitim gibi sektörlerde birçok ülkenin rol model aldığı bir ülkedir. Küresel markalara ev sahipliği yaptığı gibi bu markalarda çalışan önemli CEO ve marka sahiplerinin de eğitim aldığı okulları bünyesinde barındıran bir ekoldür aynı zamanda.

Alman gibi yaşamak, Alman disiplini, Alman düzeni, Alman eğitim sistemi gibi günlük hayatımızda kullandığımız, düzeni, refahı ve sistemli olmayı temsil eden birçok yaşam standartları Almanlardan esinlenilmiştir. Çünkü kabul etmek gerekir ki Almanlar mükemmeliyetçi bir millettir ve onlardaki bu yaşam şekli başka hiçbir millette yoktur.

Hayatın tüm alanına nüfus eden mükemmeliyetçi yaşam arzusu Alman eğitim sisteminin de merkezini oluşturmaktadır. Akademik olarak dünyanın en iyi 500 üniversitesi arasına girmiş birçok Alman üniversitesinin bulunması bu durumun en basit göstergesidir.

Köklü bir eğitim geleneğini, modern hayatın teknolojik imkanları ile harmanlayıp çok uyumlu bir sentez elde eden Almanlar, bu eğitim sistemleri sayesinde ekol olarak kabul edilmektedir.

Sanayi, teknoloji, ticaret, ekonomi, siyaset merkezi olarak Almanya’da tamamlayacağınız üniversite eğitimi akademik başarının yanında okuyacağınız bölüm ile alakalı sizlere uygulama ve alanın içine girerek seçtiğiniz mesleği önceden deneyimleme fırsatı da sınacaktır. Düşünsenize; ekonomi veya uluslararası ilişkiler okuyorsunuz hem de Almanya’da. Yani Avrupa Birliği gibi tüm dünyaya yön veren bir topluluğun kurulmasını sağlamış kurucu bir ülkede. Veya makine mühendisliği okuyorsunuz ve eğitiminiz sırasında Volkswagen gibi küresel bir markanın üretim sürecine ve fabrikasına ulaşma şansınız var. Sizce bundan daha ayrıcalıklı başka ne olabilir?

Alacağınız mavi diploma sayesinde uluslararası geçerliliğe sahip bir diplomanızı ve prestijli bir okuldan mezun olduğunuzda yaşayacağınız özgüveni de düşündüğümüzde ne kadar donanımlı ve ayrı bir yeriniz olacağını siz de görebiliyor musunuz?

 

BİLGİ FORMU (Her Türlü Soru ve Öneriniz İçin Bize Ulaşın)
 
DİL OKULLARI
ÜNİVERSİTELER
BAŞARI HİKAYELERİMİZ
REFERANSLARIMIZ
OKUMADAN YURTDIŞINA GİTMEYİN

YURTDIŞI EĞİTİM HABERLERİ

ÜCRETSİZ BİLGİ İSTEYİN
WHATSAPP'TAN SORUN