Neden Kanada’da Dil Eğitimi Almalıyım?

Modern çağın olmazsa olmazı İngilizce, okullarda verilen yetersiz dil eğitimi ve nitelikli fiziksel çevrenin oluşmamasından dolayı birçok öğrenci için kanayan yara durumundadır. Aylarca kurslara gider, özel hocalar tutar, izlenmedik İngilizce yayınlı televizyon programı bırakmaz ama yine de belli bir noktaya kadar ilerletebiliriz. Hal böyle olunca da daha farklı ve etkili yollar aramaya başlarız. Bunlardan biri de yurt dışında dil eğitimidir.

Yurtdışı dil eğitimi dendiğinde akla gelen ilk ülkelerden biri Kanada’dır. Peki yurtdışı eğitim söz konusu olduğunda akla gelen ilk ülkelerden biri neden Kanada’dır?

-        Eğitim denince akla gelen ilk ülke her zaman Kanada’dır. Çünkü Kanada’da oturmuş sistemli bir eğitim politikası mevcuttur.

-        Kanada’nın pek çok şehrinde dil eğitimi alabileceğiniz dil okulları bulunurken, bu okulların her biri küresel bir yapıya sahip köklü okullardır.

-        Kanada yalnızca eğitim için değil kültür anlamında da çok çeşitli bir yapıya sahiptir. Dolayısıyla başka bir ülkeye gitmişçesine yabancılaşma hissine kapılmaz, kendinizi kısa sürede oraya ait hissedersiniz.

-        Kanadalılar oldukça saygılı insanlardır. Öyle ki yolda bir yaşlı ile çarpışsanız dahi sizden özür dilediğini duyabilir, bisikletinizle giderken size yol veren sürücülere rastlayabilirsiniz.

-        Kanada enfes bir doğa cennetidir. Her biri birbirinden temiz ve büyük parkları ve yürüyüş parkurları ile günlük hayatın keşmekeşinden sizleri kopararak rahatlatır.

-        Kanada gibi kozmopolit bir ülkede dil eğitimi almak hayatınızın en önemli ve unutulmaz deneyimi olacaktır. Farklı pek çok ülkeden tanışıp arkadaşlık geliştireceğiniz kursiyer arkadaşlarınız ile Türkiye’ye dönmüş olsanız dahi iletişim iletişim içerisinde olacaksınız. Böylelikle hem yabancı dil bilginizi taze tutacak hem de farklı kültürden insanlarla kaynaşma imkanı bulabileceksiniz.

-        Dil eğitiminizi Kanada’da başarılı ile tamamlayıp belli bir noktaya geldikten sonra Kanada’da üniversite eğitimine de devam edebilirsiniz. Dünyanın en prestijli devlet üniversitelerinde almış olacağınız üniversite veya master eğitimi hem sosyal hem de iş yaşantınızda sizi bir adım öne taşıyacaktır.

Sizler de İngilizce öğrenme konusunda kendinizi sığ bir denizde yüzmeye çalışıyormuş gibi hissediyor ve daha etkili bir yol deneyerek hayatınızın en unutulmaz deneyimini yaşamak istiyorsanız bir an önce bizlerle irtibata geçiniz...

BİLGİ FORMU (Her Türlü Soru ve Öneriniz İçin Bize Ulaşın)
 
DİL OKULLARI
ÜNİVERSİTELER
BAŞARI HİKAYELERİMİZ
REFERANSLARIMIZ
OKUMADAN YURTDIŞINA GİTMEYİN

YURTDIŞI EĞİTİM HABERLERİ

ÜCRETSİZ BİLGİ İSTEYİN
WHATSAPP'TAN SORUN