Neden Ukrayna’da Üniversite Eğitimi Almalıyım?

Ukrayna, Rusya’ya yakın oluşu ile Rus, Avrupa’da yer almasından dolayı Batı eğitim ve yaşam tarzını benimsemiş bir ülkedir. Ukrayna’daki üniversiteleri cazip kılan en önemli özellikleri, Türkiye’den gelen öğrencilerden YGS ve LYS sınav puanlarını önemsemiyor olmalarıdır.

Ukrayna’da eğitim almanız için lise mezunu olmanız yeterlidir. Ukrayna’daki üniversiteler için, lise mezuniyet puanınız, YGS veya LYS sınav puanınız veya yabancı dil seviyenizin bir önemi yoktur. Lise mezunu olan her öğrenci 1 sene hazırlık eğitiminin ardından dilediği okulda dilediği bölümü okuma hakkına sahiptir.

Sosyal ve kültürel etkinlikler yönünden oldukça zengin bir ülke olan Ukrayna’da, akademik olarak dünyanın en başarılı 500 üniversitesi arasına girmiş üniversiteler de bulunmaktadır.

Okulların yurtlarında ya da öğrenci evlerinde konaklayabileceğiniz Ukrayna’da eğer sosyal olabilirseniz mezun olana dek İngilizce, Rusça ve Ukraynaca dillerini çok rahat öğrenebilirsiniz.

1800 Dolar’dan başlayan eğitim ücretleri ile uygun yaşam koşulları sunan Ukrayna’da, Türkiye’de olduğundan çok daha makul ücretlerle eğitim alabilirsiniz. Her gün düzenli uçak seferlerinin bulunduğu Ukrayna’ya Türkiye’den 1 saat 15 dakika gidilebilmektedir.

Eğer siz de enerjinizi sınavlarla boğuşmak yerine, yeni bir ülkede nitelikli bir üniversite eğitimine başlayarak harcamak istiyorsanız Ukrayna’daki üniversiteler sizleri bekliyor…

 

BİLGİ FORMU (Her Türlü Soru ve Öneriniz İçin Bize Ulaşın)
 
DİL OKULLARI
ÜNİVERSİTELER
BAŞARI HİKAYELERİMİZ
REFERANSLARIMIZ
OKUMADAN YURTDIŞINA GİTMEYİN

YURTDIŞI EĞİTİM HABERLERİ

ÜCRETSİZ BİLGİ İSTEYİN
WHATSAPP'TAN SORUN