Yurtdışında Doktora

Doktora eğitimi, lisans ve yüksek lisans eğitiminin ardından akademik kariyer yapmak isteyen öğrenciler tarafından tercih edilen lisansüstü eğitim programıdır. Doktora programı ile Fen ve Sosyal Bilimler alanlarına bilimsel katkı sağlanmakta, yeni fikirler üretilmekte, bağımsız araştırma ve analizler yapılmaktadır.

Lisansüstü diplomanız ile başvuru yapacağınız doktora programlarının çoğunda eğitim dili İngilizce’dir. İngilizce dilinde eğitim almak bilimsel araştırmalar yapan bir doktora öğrencisi olarak sizlere, yabancı literatürü rahatlıkla taramak, Türkiye’ye döndüğünüzde unvan alabilmek için gerekli olan yabancı dil sınırını aşmak (70 puan), bunları yaparken de yeni bir kültür ve ülke tanımak gibi farklı imkanlar sunacaktır. Sizler de lisansüstü eğitiminize yurtdışında devam ederek, hem kültürel hem de bilimsel altyapınızı geliştirebilir, akademik kariyer hedeflerinizi layıkıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Telefonla ya da Bilgi İstek Formumuzu doldurarak alanında deneyimli danışmanlarımızla iletişime geçip bütün detaylara kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

BİLGİ FORMU (Her Türlü Soru ve Öneriniz İçin Bize Ulaşın)
 
DİL OKULLARI
ÜNİVERSİTELER
BAŞARI HİKAYELERİMİZ
REFERANSLARIMIZ
OKUMADAN YURTDIŞINA GİTMEYİN

YURTDIŞI EĞİTİM HABERLERİ

ÜCRETSİZ BİLGİ İSTEYİN
WHATSAPP'TAN SORUN