İtalya'da Dil Eğitimi

Güney Avrupa’da yer alan bir yarımada ülkesi olan İtalya’nın başkenti Roma’dır.  Fransa, İsviçre, Avusturya ve Slovenya ile sınır komşudur. Vatikan ve San Marino  ülkeleri İtalyan toprakları üzerinde bulunur. İtalya’nın büyük bir kısmında Akdeniz ikliminin etkisi görülür.

İtalyanca, dünyada yaklaşık 65 milyon insan tarafından birinci dil olarak konuşulmaktadır. İtalya ve İsviçre'nin güneyindeki Ticino kantonunda yaşayan insanlar bu sayının büyük bir kısmını oluşturur. Nüfusun yüzde 92’lik kısmı İtalyanlar oluşturur. Yüzde 8'lik kısmını ise Arnavutlar, Çinliler Romenler, Ukraynalılar, Asyalılar ve Latin Amerikalılar oluşturmaktadır.

Gün geçtikçe dünya genelinde İtalyanca, İngilizcenin yanı sıra ikinci bir dil öğrenmek isteyenler için bir seçenek haline gelmiştir. Türkiye’de birçok kurum İtalyanca dersi vermektedir. Bu kurslar pratiklik açısından öğrencilere fazla imkân sunamamışlardır.

Bir dil ancak o dilin konuşulduğu ülkede daha iyi öğrenilir diyerek sizi İtalya’da İtalyanca öğrenmeye davet ediyoruz. Milano, Roma, Floransa gibi şehirler İtalya’da Dil Eğitimi alacağınız şehirlerin başında gelmektedir.

Neden İtalya’da Dil Eğitimi?

 • İtalyanca, İtalya’da öğrenilir. Türkiye’de İtalyanca eğitim veren kurumlar mevcuttur. Fakat öğrencilerin taleplerini tam olarak karşılayamamaktadır. Öğrenciler gramer olarak bu dili öğrenebilir, iş pratik yapmaya gelince sıkıntı yaşayabilirler. O yüzden bir dil doğru bir şekilde ancak o dilin doğduğu yerde öğrenilir.

 • İtalyanca, dünya genelinde ikinci dil olarak en çok tercih edilen dillerden biridir. Her yıl milyonlarca insan İtalyanca öğrenmek için İtalya’ya gitmektedir.

 • İtalyanca, kulağa hoş ve rahatlatıcı gelen dillerden biridir. Dilin kendine özgü melodik bir yapısı vardır. İtalyanca yapacağınız tonlamalar, vurgulamalarla akıcı ve doğru konuşulduğunda dünyanın en güzel dilini daha iyi anlamış olursunuz.

 • İtalyanca Avrupa Birliği üyesi olduğu için Avrupa Birliği kurumlarında konuşulan resmi dillerden bir tanesidir.

 • İtalyancanın siyasi önemi dışında İtalya bir kültüre açılan kapıdır diyebiliriz. İtalyan sanatı, tarihi yapıları, edebiyatı gibi alanlarda dünyaya katkı sağlamış ülkelerin başında yer almaktadır.

 • Dünya modasına yön veren Milano’da eğitim alırken aynı zamanda İtalyancayı öğrenip, İtalyan kültürünün başınızı döndürmesine izin verebilirsiniz.

 • İtalya, dünyanın en zengin ekonomilerinden birine sahip bir ülkedir. Ticari olarak, diğer ülkelerle ilişkileri üst seviyededir. İş hayatlarında başarılı olmak isteyen öğrenciler için İtalya’da İtalyanca öğrenmek büyük bir ayrıcalıktır. Ülkelerine döndüklerinde rakiplerine nazaran bir adım önde olurlar.

 • İtalyanca öğrenmek isteyen öğrenciler, İtalya’da hem dil için pratik yapma olanağı bulur, hem de almış olduğu eğitim öğrencilerin kişisel gelişimine katkıda sağlar.

 • İtalya’da Dil Eğitimi alacak olan öğrenciler, dünyanın dört bir yanından gelen diğer öğrencilerle arkadaşlık kurarak, sosyal anlamda kendilerini geliştirip, farklı kültürleri tanıma olanağı elde ederler.

 • İtalyanca Romans dillerinden bir tanesidir. İtalyancayı öğrenen öğrenciler diğer Romans dilleri olan Portekizce, Fransızca, İspanyolca gibi dilleri rahatlıkla öğrenebilir.

 • Coğrafi konum olarak, İtalya ülkemize çok uzak değildir. Yaklaşık olarak uçakla 2 saatte İtalya’ya ulaşım mümkündür.

İtalya'da Sosyal Yaşam

Akdeniz ikliminin hâkim olduğu, İtalya’da yazlar sıcak, kışlar ise çok soğuk olmaz. Ülkenin coğrafi konumundan dolayı ülkeye dünyanın her yerinden milyonlarca insan yaz turizmi için gelmektedir.

İtalya, Avrupa Birliği ve NATO üyesi, Schengen alanı içindedir. Dolasıyla İtalya’da İtalyanca öğrenmek için gelen öğrenciler diğer Avrupa Birliği üyesi ülkeleri almış oldukları vize ile gezebilme olanağına sahiptirler.

Yeniden doğuş anlamına gelen Rönesans’ı başlatmış bir ülke olarak İtalya, sanattan bilime, bilimden mimarlığa gibi çoğu alanda kendini ispat etmiş bir kültür ülkesidir. İtalyanlar genellikle cana yakın, anlayışlı ve işaret dilini çok seven insanlardır.

Diğer ülkelerde de olduğu gibi İtalya’da kuzeyden güneye, bölgeden bölgeye kültür, dil ve gelenek görenek olarak aynı değildir.  Roma, Milano, Venedik, Floransa gibi kuzeyde bulunan şehirler, güneyde bulunan Napoli, Sicilya gibi şehirlere oranla daha zenginlik ve kültür açısından çok çok farklıdır. 

Dünyada modanın merkezi olarak kabul edilen Milano, dizilere, filmlere konu olmuş romantizm ve aşkın başkenti Roma, kültür ve sanatla donatılmış Floransa ve diğer şehirleri ile çoğu insanın dikkatini çekmeyi başarmış bir kültür ülkesidir İtalya.

İtalyan mutfağı, kökeni MÖ 4. yüzyıla kadar dayanan yaşanılan toplumsal ve değişimlerle beraber geçen zaman içinde gelişen ve dünyanın her yerine yayılan gösterişli ve lezzetli bir mutfaktır. Akdeniz ülkesi olmasından dolayı İtalyan mutfağının çoğunu deniz ürünleri oluşturur. Bunun yanı sıra dünyaya nam salmış çeşit çeşit pizzaları, makarnaları, tatlıları ile gidilip eğitim alınası bir şehirdir.

İtalya’da şehir ulaşım ağı gelişmiş ve diğer Avrupa şehirlerine göre daha ucuzdur. Bölge halkı ulaşım aracı olarak genellikle treni tercih etmektedir. Bunun yansıra otobüs, taksi gibi toplu taşıma araçları veya bisiklet diğer ulaşım araçlarının başlıcalarıdır.

Roma

Roma, İtalya’nın Başkenti ve en kalabalık şehridir. Aynı zamanda Katolik mezhebinin yönetim merkezi olan Vatikan’da Roma’da yer almaktadır. Bu nedenle Roma iki devletin başkenti kabul edilmektedir.

Roma, İtalya’nın aşk şehridir. Roma kelimesinin tersten okunuşu Amor ’dur. İtalyancada Amor kelimesi aşk demektir. Dünyanın en ünlü yapılarından biri olan Trevi Çeşmesi, yani Aşk Çeşmesi de bu güzel şehirde yer alır.

Şehirde İtalyanca öğrenirken aynı zamanda İngilizcenizi de geliştirebilirsiniz. Çünkü Turizm şehri olan Roma’da çoğu kişi İngilizce bilmektedir.

Milano

Lombardiya bölgesinin ve Milano ili'nin başkenti olan Milano, yaklaşık olarak 1,5 milyon nüfusu ile İtalya’nın ikinci büyük kalabalık şehridir. İtalya’nın kuzeyinde yer alır. Milano, modaya yön veren, dünyanın en gösterişli, lüks şehirlerinden biridir. Genelde alışveriş yapmak, ünlü Milano Moda Haftasına ve düzenlenen festivallere katılmak amacıyla Milano’ya gelen turist sayısı her geçen gün artmaktadır. Şehir gelirinin büyük bir kısmı moda ve otomotiv sektörlerine dayanmaktadır.

Diğer şehirlerde olduğu gibi Milano’da da ulaşım ağı gelişmiştir. Şehir içi ulaşımda otobüs ve tren yaygın olarak kullanılmaktadır.

Floransa

Rönesans’ın doğdu yer olan Floransa hem kültürüyle hem de mimarisiyle ünlü bir İtalyan şehridir. Kuzey İtalya’da yer alan bir turizm şehridir. Leonardo da Vinci, Michelangelo, Dante gibi alanlarında çığır açan, ünlü yazarların, şairlerin yetiştiği bir kültür şehridir.

Şehirde ulaşım çok oldukça kolaydır. Küçük bir şehir olduğu için yürüyerek şehri gezebilirsiniz. Bunun dışında otobüs, tramvay gibi toplu taşıma araçlarını, buna ek olarak bisikleti de ulaşım için kullanabilirsiniz.

Ortalama Dil Okulu Maliyetleri

Aşağıda Floransa'da resmi acentesi olduğumuz dil okullarının ortalma maliyetleri sunulmuştur. Maliyetler dönemlere göre farklılıklar göstermektedir.

 

FLORANSA 1 AYLIK
(Avro)
2 AYLIK
(Avro)
3 AYLIK
(Avro)
4 AYLIK
(Avro)
5 AYLIK
(Avro)
6 AYLIK
(Avro)
Standart Program Okul Ücreti 760 1400 2100 2800 3500 3648
Yoğun Program Okul Ücreti 912 1704 2556 3408 4260 4536
Konaklama 1100 2200 3300 4400 5500 6600
Havaalanı Karşılama 70 70 70 70 70 70
Yaşam Masrafı 500 1000 1500 2000 2500 3000
Kayıt Ücreti 70 70 70 70 70 70
Vize 90 90 90 90 90 90
Sigorta 30 60 90 120 150 180
Uçak Bileti 170 170 170 170 170 170
YOĞUN İTALYANCA   TOPLAM 2.942 € 5.364 € 7.846 € 10.328 € 12.810 € 14.716 €
STANDART İTALYANCA TOPLAM 2.790 € 5.060 € 7.390 € 9.720 € 12.050 € 13.828 €
BİLGİ FORMU (Her Türlü Soru ve Öneriniz İçin Bize Ulaşın)
 
DİL OKULLARI
ÜNİVERSİTELER
BAŞARI HİKAYELERİMİZ
REFERANSLARIMIZ
OKUMADAN YURTDIŞINA GİTMEYİN

YURTDIŞI EĞİTİM HABERLERİ

ÜCRETSİZ BİLGİ İSTEYİN
WHATSAPP'TAN SORUN