Neden Çin’de Üniversite Eğitimi Almalıyım?

Ekonomi ve ticaret denince akla ilk gelen ülkelerden biri olan Çin, dünyanın en büyük ihracatçılarından biri olarak küresel ekonomi ve ticarette epey söz hakkı olan bir ülkedir. Özellikle Türkiye olan ticari ilişkileri göz önünde bulundurulduğunda, Türkiye için önemli bir partnerdir ve bu şekilde Türkiye ile sürekliliği olan bir ilişkiler yumağına sahiptir.

Birçok Avrupa ülkesinde olduğu gibi Çin’de de eğitim her şey demektir. Hem kendi milli kalkınmaları hem de uluslararası arenada ve ticarette boy göstermeleri için eğitime önem vermeleri gerektiğinin bilincinde bir ülke olarak Çin, her geçen yıl daha da iyiye giden bir eğitim sistemine sahiptir.

Çin’deki üniversitelerin kalitesi ve eğitimin niteliği tartışılmaz derecede başarılıdır. Dünyanın en iyi 500 üniversitesi arasındaki akademik başarı listelerinde, 40 tane Çin üniversitesi bulunmaktadır. Bu üniversitelerin tamamı devlet üniversitelerinden oluşmaktadır.

Çincenin dünyada en çok konuşulan ikinci dil olması, Çin’in ekonomi ve ticari yönden dünyanın merkezi konumunda olması, büyüyen ekonomisi ile yakın tarihlerde ekonomi devi olacak bir ülke olmasından dolayı, yurtdışından binlerce öğrenci üniversite eğitimi ya da dil eğitimi için Çin’i tercih etmektedir.

Çin’de eğitimi tercih eden öğrenciler arasında son zamanlarda çoğunlukta olmaya başlayan Türk öğrenciler ise, Türkiye ve Çin arasındaki ticari ve ekonomik ilişkilerden ve Çince biliyor olmanın öneminden haberdar oldukları gibi, Türkiye’de Çince bilen donanımlı iş gücünün yetersizliğinden ve Çin ile ilişkilerin geliştirilebilmesi için Çince bilinmesi gerektiğinden farkındadırlar.

Tüm bunların dışında dünyanın en prestijli üniversitelerinde oldukça makul fiyatlarla üniversite eğitimi almak ve Türkiye’ye döndüğünüzde kendinizi özel hissetmek istemez misiniz? İş dünyasının hala aradığı o donanımlı kişi siz olabilirsiniz.

 

BİLGİ FORMU (Her Türlü Soru ve Öneriniz İçin Bize Ulaşın)
 
DİL OKULLARI
ÜNİVERSİTELER
BAŞARI HİKAYELERİMİZ
REFERANSLARIMIZ
OKUMADAN YURTDIŞINA GİTMEYİN

YURTDIŞI EĞİTİM HABERLERİ

ÜCRETSİZ BİLGİ İSTEYİN
WHATSAPP'TAN SORUN