Yurtdışında MBA

İş dünyasında başarılı olmanın yolu son yıllarda şüphesiz bir MBA (Master of Business Administration) eğitiminden geçer. Kariyerinde başarılı bir yönetici rolü üstlenmek isteyen adaylara iş dünyasında her alanda iyi bir yönetici olmanın profesyonel eğitimlerini veriyor. MBA programları günümüzde oldukça popüler Yüksek Lisans programlarıdır. Finans, insan kaynakları, muhasebe, pazarlama, uluslararası işletme yönetimi gibi daha başka alanlarda uzmanlık alabilirsiniz. Bu da sizleri işinizde en üst seviyelere götürecektir. Eğer iş dünyasında iyi bir yer edinmek istiyorsanız kesinlikle katılmanız gereken program bir MBA programıdır.

Türkiye de dahil olmak üzere birçok ülkede, birçok iyi üniversitenin ve ayrıca üniversitelerden bağımsız eğitim kurumlarının da verdiği MBA programları vardır. Ancak biz özellikle MBA eğitiminizi yurtdışında almanızı öneririz, çünkü iş dünyasında yurtdışı eğitimi ve dil yöneticilik yeteneğiniz için çok önemli noktalardır. Bu sebeple yurtdışında alacağınız bir MBA eğitiminden sonra tam donanımlı bir şekilde Türkiye’ye dönersiniz ve işinizde daha başarılı bir konumda devam edersiniz.

Yurtdışında MBA programlarına katılabilmek için elbette ki bazı giriş koşulları vardır. Bunların başında İngilizce seviyesi gelir. Her okul için istenen seviye farklılık gösterebilir. Yine kimi programlar GMAT sınavı isterken kimileri 2-3 senelik iş deneyimleri isteyebilir. Bunlar elbette ki programdan programa değişiklik gösterir.

Eğer İngilizce seviyeniz yeterli değilse öncesinde bir dil okuluyla destekleyebilirsiniz. Eğer MBA programıyla alakası olmayan başka bir bölümden mezun olduysanız kimi yerler sizi bölüme hazırlamak için bir Pre-MBA programı sunarlar.

MBA programı 1 yıl ile 3 yıl arasında değişen sürelerde olabilir. Bu da her ülkenin sahip olduğu eğitim sistemine göre değişiklik gösterir. Fiyatlar arasında ise hem ülkeler arası hem de okullar arası farklara dayanan sebeplerle çok büyük uçurumlar vardır. Örneğin bir yerde 10.000 USD iken başka bir yerde 30.000 USD ya da daha fazlası olabilir. Mutlaka bütçenize uygun bir MBA programı bulabilirsiniz.

Bu konuda daha detaylı bilgi almak için lütfen web sitemizdeki Bilgi İstek Formunu doldurarak danışmanlarımızla iletişime geçiniz.

BİLGİ FORMU (Her Türlü Soru ve Öneriniz İçin Bize Ulaşın)
 
DİL OKULLARI
ÜNİVERSİTELER
BAŞARI HİKAYELERİMİZ
REFERANSLARIMIZ
OKUMADAN YURTDIŞINA GİTMEYİN

YURTDIŞI EĞİTİM HABERLERİ

ÜCRETSİZ BİLGİ İSTEYİN
WHATSAPP'TAN SORUN