Avustralya’da Yüksek Lisans

Avustralya’da yüksek lisans süresi bakımından 2’ye ayrılır. Tezsiz bir yüksek lisans sadece derslerden oluşacağı için 1 yıl sürerken tezli bir yüksek lisans programı 1 sene ders ve 1 sene de tez olmak üzere 2 sene sürmektedir. Bu programlara kabul edilebilmek için ileri seviyede İngilizce bilmek gerekir ve bu seviye genellikle en az IELTS 6.0 olacaktır. Bunun dışında lisans not ortalaması ve akademik geçmiş de önem taşımaktadır. Diğer şartlar genellikle okuldan okula değişebilir.

Yüksek lisans için diğer şartları tamamladıktan sonra sadece dil konusunda sorun yaşıyorsanız yüksek lisans öncesi yine Avustralya’da bir dil kursu alabilirsiniz. Böylece dil sorununu çözerken etraftaki üniversiteleri de daha yakından inceleme fırsatı bulabilirsiniz.

Avustralya yüksek lisans programları için burs bulabilmeniz için çok başarılı bir akademik geçmişe sahip olmanız gerekir. Eğer lisans eğitiminizi de Avustralya’da aldıysanız burs bulabilme şansınız biraz daha artacaktır.

Lisans ve yüksek lisanstan sonra Avustralya hükümeti sizlere 1 yıllık oturma ve çalışma izni verecektir. Bu 1 sene içerisinde refah seviyesi yüksek olan bu ülkede iyi bir maaşa çalışabilmeniz çok olasıdır. Ayrıca burada okuyup ve bir sene de çalışma deneyiminden sonra tıpkı Kanada’da olduğu gibi göçmenlik başvurusunda da bulunabilirsiniz, bu şartlar altında göçmen statüsüne geçebilme şansınız da artacaktır.

BİLGİ FORMU (Her Türlü Soru ve Öneriniz İçin Bize Ulaşın)
 
DİL OKULLARI
ÜNİVERSİTELER
BAŞARI HİKAYELERİMİZ
REFERANSLARIMIZ
OKUMADAN YURTDIŞINA GİTMEYİN

YURTDIŞI EĞİTİM HABERLERİ

ÜCRETSİZ BİLGİ İSTEYİN
WHATSAPP'TAN SORUN