Frankfurt'ta Dil Eğitimi ve Yaşam Şartları

Main Nehri kıyısında bulunan Frankfurt, Avrupa Merkez Bankası’nın burada bulunması, 400’den fazla bankanın aktif olarak çalışması ve borsanın oldukça hareketli olmasından dolayı Almanya’nın en önemli ticaret merkezi olarak kabul edilmektedir. Yılın farklı zaman dilimlerinde düzenlenen fuarlar, ekonomi zirveleri ve etkinlikler sayesinde Avrupa’nın en önemli çekim merkezlerinden biri olan Frankfurt, her yıl binlerce turiste, öğrenciye ve iş dünyasının aktif çalışanlarına ev sahipliği yapmaktadır.

Özellikle Türklerin en yoğun yaşadığı şehirlerden biri olan Frankfurt, 700.000’e yakın nüfusu ile Almanya’nın en büyük beşinci şehridir. Berlin, Münih, Hamburg gibi şehirlere oranla nüfusu az olan Frankfurt, özellikle ekonomi ve ticari faaliyetler sayesinde bu şehirlerden çok daha aktif ve kozmopolittir.

Frankfurt nüfusunun neredeyse %51’i göçmen kökenlidir. 200’e yakın farklı kültüre ev sahipliği yapan Frankfurt’ta Hırvatistan’dan Türkiye’ye, Avusturya’dan İtalya’ya kadar birbirinden farklı ülkelerin vatandaşlarını bulundurmaktadır. Önemli bir ekonomi ve ticaret merkezi olmasından dolayı fazlasıyla göç alan Frankfurt, akademik olarak dünyanın en iyi üniversitelerine de sahiptir.

Frankfurt’taki kozmopolit nüfus çeşitliliğinden mutfak kültürü de etkilenmiştir. Öyle ki özellikle Frankfurt merkezde her kültüre ait mutfak geleneğini ve zenginliği görebilir, bir restoranda döner yiyorken, yan restoranda pizza tadabilirsiniz.

Frankfurt’ta şehir için ulaşım genellikle toplu taşıma araçları ile sağlanmaktadır. Özellikle raylı sistem tüm şehri gezmeniz ve dilediğiniz bölgeye ulaşmanız konusunda en ideal olanıdır. Neredeyse her köşe başında bir metro durağının bulunduğu Frankfurt’ta trafik sorunu ile neredeyse hiç karşılaşmazsınız. Günlük 6 Euro, haftalık 22 Euro olarak alabileceğiniz pas biletler sayesinde seçmiş olduğunuz zaman dilimi (günlük veya haftalık) içerisinde dilediğiniz kadar metroya binme hakkınız bulunmaktadır.

Ekonomi ve ticaret merkezi oluşu ile hem turizm hem de iş dünyası için önemli bir şehir olan Frankfurt, üniversite ve dil eğitimi almak isteyen öğrenciler tarafından da önemli bir cazibe noktasıdır. Her biri akademik olarak dünyanın en iyi 1000 üniversitesi arasında girmiş köklü devlet üniversiteleri ile Almanca öğrenmek isteyenler için tercih edilen son derece nitelikli dil okulları ile dikkatleri çekmektedir.

Genel Almanca eğitiminin yanı sıra, Akademik Almanca, İş Almancası ve TestDaf Sınavına yönelik Almanca kursları ile hem kişisel gelişiminize katkı sağlayabilir hem de akademik olarak çok daha donanımlı hale gelebilirsiniz.

Sizler de Avrupa’nın en dikkat çeken şehirlerinden biri olan Frankfurt’ta dil eğitimi veya üniversite eğitimi almak istiyorsanız bir an önce bizlerle irtibata geçiniz...

BİLGİ FORMU (Her Türlü Soru ve Öneriniz İçin Bize Ulaşın)
 
DİL OKULLARI
ÜNİVERSİTELER
BAŞARI HİKAYELERİMİZ
REFERANSLARIMIZ
OKUMADAN YURTDIŞINA GİTMEYİN

YURTDIŞI EĞİTİM HABERLERİ

ÜCRETSİZ BİLGİ İSTEYİN
WHATSAPP'TAN SORUN